پیش درآمدی درباره من:

– علاقه‌ای شخصی که به هنر به خصوص هنر نقاشی دارم، به دوران نوجوانی، دورانی که سرشار از آرزو و تکاپو برای کسب بهترین موقعیت هنری در بزرگسالی بود، بر می‌گردد. بنابراین ذهن هنری‌ام مشغول به کار شد، و اولین قدم زمان نوجوانی، شرکت در مسابقات هنری، با تکنیک مداد رنگی، با موضوعاتی از طبیعت و طبیعت بی‌جان بود. لذا جذابیت‌های هنری این مسیر آنچنان زیاد بود، که دو مقطع تحصیلی کارشناسی گرافیک، کارشناسی ارشد انیمشن، نیز با ارائه پایان‌نامه‌های به ترتیب با موضوعاتی که یک سمت کار پژوهشی آن هنر ایرانی دوره صفویه قرن شانزدهم و هفدهم میلادی قرار داشت. که یکی در رابطه با نقوش این دوره و قابلیت‌هایش در گرافیک محیطی و  دیگری قابلیت‌های نگارگری آن دوره در تولید انیمیشن پرداخته شد. همچنین نسبت به جمع‌آوری رزومه و تجربه کاری بعد از فارغ‌التحصیلی از این مقاطع تلاش‌های انجام شد که شامل: همکاری با موسسه مطالعات هنر اسلامی در زمینه گرافیک، تصویر‌سازی و نویسندگی سری داستان‌های گروه کودک به نام مچ‌باریک، طراحی سایت‌های وردپرسی به همراه گرافیک آن‌ها، تهیه و تنظم مقالاتی از پایان‌نامه‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد به منظور شرکت در همایش‌های بین‌المللی، سخت انیمشین تجربی و شرکت در دو جشنواره خارجی و داخلی، البته لازم به ذکر است شرکت در جشنواره‌های عکاسی، نقاشی، داستان‌نویسی نیز وجود دارد. این روند پژوهش ادامه پیدا کرد تا دلیلی برای ورود به مقطع تحصیلی دکتری پژوهش هنر شد، در همین حین به عنوان پژوهشگر هنر برای مرکز تحقیقات نگاره به صورت پروژه‌ای مشغول به کار شدم.

 • در نقش یک کارگردان هنری به انجام ایده‌پردازی، پروژه هنری، پروژه پژوهشی و مجموعه کارهای داستان نویسی گروه کودک در جهت انتشار و با قابلیت انیمیشن می‌پردازم.
 • یک طراح گرافیک شدم زیرا می توانم همه رویا را که مربوط به هنر من است و همه ایده هایی که به ذهنم می رسد زنده کنم. طراحی گرافیکی راهی برای رشد بازار است و در بازار کار محبوبیت دارد. این مهم به همه مشاغل مورد نظر کمک می کند که ابتدا به دنبال کار باشند ، بنابراین من این کار را برای شروع یک راه سخت انتخاب کردم و با بالا رفتن نمونه‌ کارهای گرافیکی عضو انجمن صنفی طراجان گرافیک ایران شدم.
 • هنگامی برای اولین بار واحد درسی تصویرسازی را در مقطع کارشناسی گرافیک را گذراندم، به واسطه تدریس استاد بنی اسدی، یا شیوه چشم بسته، داستان یا شعری، تصویرسازی شد و این موضوع اولین جرغه برای ادامه دادن مسیر هنری‌ام در رشته تصویرسازی شد. تا رسید به اینجای کار که یعنی تصویرسازی مجموعه داستان‌های مچ‌باریک که کتاب آن در فروشگاه مربع‌های رنگی موجود می‌باشد.
 • من از دبیرستان نقاشی را شروع کردم به همین دلیل در جشنواره‌های هنری شرکت کردم و گواهینامه‌های گرفتم و این دلیلی شد، که پس از اتمام تحصیل، رشته اصلی هنر را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کردم و به موازات تحصیل، نقاشی‌های برای آشنایان و محموعه شخصی کشیدم.
 • انیمیشن راهی برای ساختن ایده‌هایی است که در ذهن شما بوجود می‌آید. وقتی در سال ۲۰۱۲ دانشجوی کارشناسی ارشد انیمیشن بودم ذهنم پر از داستان بسیار جذاب بود و برای درک همه قوانین آن آماده بودم اما فکر می کنم اکنون ذهن من برای ادامه این راه استعداد دارد. انیمیشن تجربی کافه سلطان محمد، تا این زمان شده ماحصل علاقه من به رشته انیمیشن، انیمشن کافه سلطان محمد در دو جشنواره خارجی در آمریکا ( soo  و GSF Award ) .و یک جشنواره داخلی (موج در جزیره کیش)، به بخش اکران و مسابقه راه یافت.
 • به علت علاقه به ادامه تحصیل و پژوهش وارد مقطع دکتری پژوهش هنر شدم، در حال حاضر در حال انجام امور رساله‌ام هستم. در کنار آن نیز به انجام پروژه‌ۀای تحقیقاتی در راستای موضوع رساله و موضوعات دیگر مرتبط با رشته هنر هستم
 • برای علاقمندانی که تمایل دارند رزومه‌ کاری و پژوهشی‌ام را ملاحظه کنند، لیستی از فعالیت‌های مهم انجام شده، آماده کرده ام.
IMG_5613

زهره شایسته‌فر صاحب امتیاز و مدیر وب‌سایت مربع‌های رنگی، دکترای تخصصی پژوهش‌هنر می‌باشم و  با توجه به ذوق و اشتیاقی که برای راه‌اندازی کسب و کاری اینترنتی داشتم و دارم از میان چندین ایده‌ای که در ذهن بود ابتدا تصمیم به راه‌اندازی وب‌سایتی برای نمایش دادن نمونه‌ کارهایم و در کنار آن نیز اطلاع‌رسانی و اطلاعات عمومی هنر می‌باشد. پرداختم، البته این راه همچنان ادامه دارد تا راه‌‌اندازی …….

اهداف:

 • دریچه‌ای به رویاپردازی هنرمند
 • محفلی برای معرفی آثار هنری
 • مکانی برای انتخاب آسان برای سفارش‌دهنده
 • کارآفرینی
 • فروشگاه آثار هنری
پیمایش به بالا